ZATYŁY: RELACJA Z WYSTAWY PLENEROWEJ I SPACERU
Fatko w gwarze lubawskiej znaczy szybko. Tak też było na otwarciu wystawy podsumowującej projekt „Zatyły”. Wszystko za sprawą nadchodzącej nad kurzętnicki rynek chmury w kolorze kobaltu.
Mimo to: udało się! Na rynek w Kurzętniku przybyło blisko pięćdziesiąt osób. Na miejscu można było zobaczyć osiem tablic z efektami tygodniowej pracy naszych wolontariuszek pod egidą Natalii Reszki. Wystawa była okazją do kolejnych rozmów o naszym regionie. Dodatkowo pokazaliśmy efekty dedykowanego dzieciom warsztatu ceramicznego z Agnieszką Drelich-Magdziak. Tablice przedstawiają akwarele i rysunki oraz archiwalia przygotowane w ramach obozu poświęconego dziedzictwu architektonicznemu Kurzętnika. Wystawę będzie można oglądać przez najbliższy tydzień, a całe zamieszanie dzieje się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Po szybkim otwarciu ruszyliśmy na zatyły. Niestety pogoda przestała być łaskawa i z racji oberwania chmury na wysokości ul. Kościelnej musieliśmy dokonać odwrotu na z góry ustalone pozycje. Nic straconego! Kolejne spacery z historią w tle już niedługo.
To jeszcze nie koniec naszego projektu. Lada moment wypuścimy już szósty z serii notesów podsumowujących nasze obozy wolontariackie. Będziemy informować.
W tym miejscu musimy podziękować wszystkim zaangażowanym w odkrywanie tajemnic zatyłów.
Nasze wspaniałe wolontariuszki to: Izabela Ziółkowska-Balewska, Zuzia Mówińska, Barbara Matczak, Bożena Wilga, @Julia Leśniewska, Dominika Dembieńska, Amelia Nguyen Duc, Oliwia Garguła, Bożena Balcerewicz. Jesteście wielkie!
Dziękujemy naszym partnerom: Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku i Gminie Kurzętnik, a także partnerom medialnym: Gazecie Nowomiejskiej, Telewizji Nowe Miasto Lubawskie, Radiu Olsztyn i TVP3 Olsztyn.
Wreszcie całe zamieszanie nie odbyłoby się dzięki wieloletniemu wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Dziękujemy w imieniu naszym i wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu tożsamość ziemi lubawskiej.
~
Dofinansowano w ramach programu Narodowy Instytut Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.