W LAS: ROWEROWA WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA #2 // RELACJA
Pod ruinami w Łąkach był dziś ruch jak na odpuście w 1874 roku. Wszystko za sprawą naszej kolejnej wycieczki z cyklu W LAS. Frekwencja pobiła wszelkie rekordy. Było nas równo sześćdziesiąt! Gdy z tego samego miejsca zaczynaliśmy 7 lat temu, była nas siódemka
W grupie same zaskoczenia. Były całe rodziny, mocna reprezentacja Brodnicy, a nawet grupa uczniów ze Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. W logistyce jak zawsze pomógł niezawodny Łukasz Żmudziński. Dziękujemy.
Ruszyliśmy przez Maszanowo, Bratian i Kaczek do Lasu Tylickiego. Przez Jakubkowo i Trzy Dęby wróciliśmy do gościnnej przystani kajakowej w Mszanowie Po drodze opowiadaliśmy o dawnych młynach, krzyżackich duktach i jodłowych szyszkach. Na mecie czekało ognisko z kiełbaskami
Serdecznie dzękujemy za udział Tak duża frekwencja pokazuje, że jest zapotrzebowanie na wycieczki i odkrywanie historii lokalnej regionu ziemi lubawskiej. Wspaniały jest zwłaszcza liczny udział dzieciaków.
Dziękujemy naszym grantodawcom. Gmina Kurzętnik, Gmina Nowe Miasto Lubawskie, Powiat Nowomiejski: wspieracie aktywność społeczną i rozwój kultury regionalnej.
Kolejna wycieczka rowerowa w połowie września. Do tego niedługo wystawa i spacer dendrologiczny. Polecamy się nie tylko w wakacje.
WIĘCEJ ZDJĘĆ -> KLIKNIJ
