RUCHOMOŚCI RODZINNE. WYSTAWA I POKAZ FILMU [FILM I FOTORELACJA]

Wernisaże w Nowym Mieście Lubawskim to wydarzenia wyjątkowe. Nie inaczej było w piątkowy wieczór w Galeria Przestrzeń Gruzownia. Otworzyliśmy wystawę pt. Ruchomości rodzinne. Rzemiosło na ziemi lubawskiej. Wystawa opowiada o losach rzemiosła i jego przyszłości przez pryzmat dziedziczonych przedmiotów. Pokaz składa się z wyboru eksponatów, zdjęć i reportaży przygotowanych przez nasze wolontariuszki: Agatę Jastrzębską, Karolinę Szymankiewicz i Marię Niemyjską. Pokazaliśmy efekty warsztatów teatralnych w Nielbarku. Do tego powstał krótki film dokumentalny przygotowany przez Damiana Danilowicza. Bohaterami są: młynarz Zdzisław Przyborowski, stolarz Łukasz Głowacki, kowal Stanisław Surdykowski i kolekcjoner Czesław Klonowski. 

Wystawę można zobaczyć do 10 listopada. Jest możliwość oprowadzania grup: w takim wypadku prosimy o kontakt pod naszym adresem mailowym.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowe Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021” oraz środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Skip to content