PODSUMOWANIE OBOZU WOLONTARIACKIEGO U STÓP GÓRY ZAMKOWEJ

To był pracowity tydzień. Mamy już naprawdę dużo zdjęć i historii z Kurzętnika. Wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców dawnego miasteczka.
Za to ostatnie dni poświęciliśmy na przygotowania mozaiki „Atlas Gwieździsty” u stóp kurzętnickiej Góry Zamkowej. Był spacer badawczy i warsztat, sporo zdjęć i jeszcze więcej gliny. Łącznie zużyliśmy jej niemal 100 kg! W grupie 18 wolontariuszy przygotowaliśmy materiał do wypału.
Agnieszka z Kozia Zagroda – Pracownia na kółkach przygotowała elementy, z których od środy do piątku odnowiliśmy mozaikę popularnego „Smoka”.
Razem ze wspaniałą grupą wolontariuszy skonczyliśmy restaurować mozaikę „Atlas Gwieździsty” u stóp Góry Zamkowej w Kurzętniku. Popularny „Smok” odzyskał barwy. Teraz pozostało doprowadzić do porządku odsłonięte w trakcie dwie gwiazdy.
Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć podczas spaceru 16 września w ramach Europejskie Dni Dziedzictwa. Do zobaczenia i jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie i chęć utrwalania najnowszego dziedzictwa naszego regionu.

Dziękujemy Gmina Kurzętnik i Gminne Centrum Kultury z Kurzętnika za wsparcie!

~

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa

Skip to content