NA ROWER ROWEROWA WYCIECZKA-KRAJOZNAWCZA 3

NA ROWER // NA DOŻYNKI

Jakże inaczej świętować zbiór plonów, jeśli nie poprzez oglądanie zaoranych pól i słuchanie disco polo? Postanowiliśmy przyłączyć się do dożynkowych obchodów w rowerowym stylu i z lokalnym sznytem.
🚴‍♀️Grupa 39 osób wyruszyła trasą ostatniej w tym roku wyprawy krajoznawczej. Z Nowego Miasta pojechaliśmy znakomitą ścieżką po dawnym torowisku do Tyliczek i dalej przez Mroczenko na dożynkowy plac w Krzemieniewie.
🚴‍♀️Po drodze opowiadaliśmy historie o zbieraniu grzybów podczas jazdy pociągiem, generale w stanie spoczynku i rozwoju osadnictwa na ziemi lubawskiej.
🚴‍♀️Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych wypraw rowerowych. Łącznie było nas ponad 160 osób! Na jesieni spodziewajcie się kalendarza podsumowującego nasze wojaże wraz z opisami tras rowerowych.
🚴‍♀️Teraz przygotowujemy się do podsumowania działań w Kurzętniku, a lada moment rusza kolejny projekt wyprawowy. W kontakcie!
~
Zadanie odbywa się dzięki dofinansowaniu Gminy Kurzętnik, Powiatu Nowomiejskiego i Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Dziękujemy za wieloletnie zaufanie!
Skip to content